Amit a programozási nyelvekről tudni érdemes

A HTML jelölőnyelvről általában

A HTML egy xml alapú szabványos jelölőnyelv, amely a Hypertext Markup Language kifejezésből alkotott mozaikszó. Nem tekinthető önálló programozási nyelvnek, hiszen nem tartalmaz olyan kódsorokat, amellyel egy konkrét számítógépes program kerülne végrehajtásra. Maga a HTML inkább csak egyfajta csontváza az oldalnak, amit a későbbiekben a CSS segítségével tudunk majd beformázni, így akár már olyan webes oldalszerkezeteket ún. layout-kat is létrehozhatunk, amelyek már egyfajta kellemes megjelenítést biztosítanak az oldalnak.Szokás ekkor azt is mondani, hogy a tartalmunk színes-szagos lett, azáltal hogy felruháztuk azt mindenféle formázó elemekkel, amelyek általában vagy Blokkszintű elemek, ilyen pl: a div, vagyis doboz ami egy általános tárolóelem egészen addig, amíg valamilyen formázást nem adunk az oldalnak, ekkor ez az általános táróló elem szintén nagyon szépen beformázható a Cascading Stylesheet stílusleíró nyelv segítségével.

A HTML 5.0-s szabvány már számos olyan újonnan definiált taget támogat, amelyek korábbi HTML verziókban még nem szerepeltek. Ezek közül: a header, a nav, a main, a section, az article, az aside, és a footer tagek a leginkább említésre méltók. Felmerülhet bennünk a kérdés, hogy mire alkalmasak leginkább ezek a tagek? Természetesen ún. Layout építés-re kiválóan alkalmasak, ám ezek a fogalmak még definiálásra szorulnak. Szabatosan definiálnunk kell például a SECTION és az ARTICLE tagek közti különbséget a Layout építés során. Azt mondjuk, hogy a SECTION tag a különféle tartalmak (logikai) elkülönítésére szolgáló HTML elem, például: téma, szerepkör, vagy funkcionalitás alapján, míg az ARTICLE a logikailag összetartozó tartalmak jelölésére szolgáló HTML elem. Ilyen lehet pl: egy cikk, vagy akár blogbejegyzés is. Ez tehát az alapvető különbség a SECTION és az ARTICLE tagek között.

ASIDE tagek között helyezhetjük el weboldalunknak azt a részét, amely nem kapcsolódik közvetlenül a domináns tartalomhoz. Magyar neve is innen ered: oldalsáv, széljegyzet. A Navigációs bárjaink általában menük, amelyek alapvetően kétfélék lehetnek: Horizontálisak, azaz vízszintes elhelyezkedésüek, illetve Vertikálisak azaz függőleges elhelyezkedésüek. A MAIN tagek között oldalunk fő tartalmi részét helyezhetjük el, ez lesz az ún. Content, vagy magyarul Tartalom.

Ezek a fogalmak alapvetőek egy Layout építés során, ezek megtanulásától eltérni NEM lehet, teljesen függetlenül attól, hogy az Oldalunk szerkezetét lebegtetéssel, Flexbox content-el, vagy akár rácsos Grid-es elrendezéssel hoztuk-e létre.